שלום אורח,
השעה עכשיו היא 26/09/17 12:17

חדשות: נפתח פורום גאדג'טס בו ניתן לדון במחשבי כף יד, מצלמות דיגיטליות, נגנים ניידים, טלפונים סלולאריים כל מה שחדש ומגניב

אינדקס פורום טכנו
     אבטחת מידע

ביקורת- firewalls

עבור לפורום:  
  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא    צפה בנושא הקודם - צפה בכל ההודעות - צפה בנושא הבא   הגב לנושא  
מאת הודעה
פיני
Tech God
Tech God

צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
נושא: ביקורת- firewalls
« פורסם ב-03/04/04 01:02 »
דווח לאחראי הפורום הגב עם ציטוט

firewall
הגנה מפני פריצות, תולעים וסוסים-טרויאנים.
----------------------------------------------------------

Zone-Alarm - התוכנה מבית ZoneLabs . הרבה אנשים שהשתמשו בתוכנה ועזבו אותה טענו שהיא שיגעה אותם. "כל שניה קפצה לי איזו הודעה, זה כבר הפך למטרד". החלטתי לנסות את הדבר הזה שכולם פחדו להתקרב אליו. התפלאתי לגלות שהכל כאן הוא עיניין של הגדרות! ההודעות המזהירות על ניסיון תקיפה יכולות להעלם רק ע"י הגדרת on\off והfirewall יעשה את עבודתו בשקט! עוד חלונות קופצים היו אישורי גישה לאינטרנט מהם אסור להתעלם. זה החלק הכי חשוב בתהליך הגדרת הfirewall . צריך לשים לב למה אתה נותן גישה לאינטרנט שלא יווצר מצב שאתה נותן את הגישה לסוס-טרויאני. סך הכל אחרי תקופה של שבוע עד שהתוכנה למדה להכיר את המחשב שלי ואני למדתי להכיר אותה על הגדרותיה היא הפכה להיות תוכנה מאוד שימושית ונוחה לשימוש. Zone-Alarm עברה בהצטיינות את מבחני החברה symantec, ביכולתה של התוכנה להפוך את המחשב ל"בלתי-נראה". גרסאת הpro של התוכנה שונה מהחינמית בכך שהצטרפו אפשרויות כגון: סיסמא להגנת הגדרות התוכנה,"כספת" לסיסמאות, מנוע חוסם popup, מנקה עקבות גלישה ועוד המון אפשרויות. כפי שzonelabs טוענים בין גרסת הpro לחינמית אין שינויים במנוע הfirewall, השוני הוא באפשרויות שהצטרפו אליו. בpro יש אפשרות להעלות את רמת האבטחה (גישה לאינטרנט) לרמה הכי גבוהה, ברמה זאת כל פעם שהקובץ מבקש גישה לאינטרנט מופיעה הודעה לאישור. כמובן שאפשר גם להפחית את כמות ההודעות ע"י אישור מראש ולתמיד לאותה תוכנה. מומלץ! העידכונים יוצאים פעם בחודש או אפילו פעם בחודש וחצי.

www.zonelabs.com

sygate- הגרסה החינמית של המוצר עברה גם היא בהצלחה את מבחני symantec, התוכנה הגיבה וחסמה את נסיונות הפריצה. היא התריעה על נסיון הפריצה וחסמה אותו. האפשרויות בגרסה החינמית מועטות בהשוואה לגרסת הpro שנראת הרבה יותר רצינית ולא כמו משחק לילדים. בגרסת הpro קיים מאגר חתימות לזיהוי טרויאנים וחסימתם המתעדכן בדחיפות, דבר זה מועיל מאוד למשתמש. sygate גם הוא יבקש אישור על כל תוכנה המבקשת גישה לאינטרנט. גם פה אסור!
להתעלם מן הדבר ולעבור על כל הבקשות ולהחליט האם אני מאפשר גישה או לא.
sygate מודיעה על נסיון פריצה ע"י הודעה קופצת או לחלופין, שינוי הסמלון בשורת המשימות. (הסמל של התוכנה).
*אמליץ שלא להשתמש ב-Sygate מכיוון שלא שוחרר עידכון במשך שלושה חודשים (מתחרותיה מתעדכנות פעם בחודש. עידכון רציף הוא דבר הכרחי בתוכנות אבטחה).
מומלץ! www.sygate.com

BlackIce - התוכנה שפעם הייתה לתוכנה המצטיינת ביותר בתחום ההגנה, של חברת ISS . התוכנה עברה את מבחני symantec אבל לא חסמה את הping שנשלח. מה שמיוחד בתוכנה הוא שיש בה 4 מצבים לשמירה. המצב הכי טוב הוא פרנואידי (כן, כן, ככה זה נקרא) ובו כל מה שיוצא ונכנס יבדק. העידכונים לתוכנה יוצאים פעם בשבועיים.
לא פעם ולא פעמיים נתקלתי באזהרת שב מהתוכנה על ניסיון פריצה דרך netbus .
התוכנה איננה מותאמת כנראה למחשבים בהם הip משתנה בכל התחברות (ADSL ) היא לא מסוגלת להגדיר את הip של המשתמש כל פעם שהוא משתנה ולכן מזהה אותו כפורץ. (ואני לא בהחלט לא פורץ לעצמי למחשב!).
התוכנה לא מומלצת למשתמשים שרוצים פשטות ויעילות וגם לאלה שמעוניינם באבטחה יעילה.
www.networkice.com

Norton Personal Firewall - פשוט מצויין כמו שאר המוצרים של symantec אותם ניסיתי. NPF חסם בהצלחה את כל ניסיונות הפריצה במבחן שערכו חברת sygate . מבחינת משאבי מערכת גם פה היא מופרזת ושוב, כנראה שמחיר עיצוב התוכנה יקר. סך הכל תוכנה מעולה ומיועדת למשתמשים שהותקפו בעבר וממשיכים להיפגע ע"י פריצות למחשבם.
אסור להתעלם מאישור הגישה לאינטרנט גם פה- התוכנה מתעדכנת וחוסמת פורטים של טרויאנים ידועים. התוכנה מסוגלת לאתר את מיקומו של הפורץ על המפה ולתת פרטים נוספים כמו ספק האינטרנט וכתובת הIp. מומלץ! www.symantec.com

Microsoft Xp Firewall Sp2- התוכנה מגינה על המשתמש מפני התקפות האקרים ובעיקר תולעים. היא עברה את בחינות Symantec ו-Sygate ולא נראה כי היא נופלת ממתחרותיה. בעיה חמורה התגלתה לא מזמן (ולכן אמליץ להשתמש ב-Firewall המובנה הזה רק למשך עידכוני Windows לאחר פירמוט, להגנה זמנית בלבד) המאפשרת לתולעים שמצאו את דרכן אל המחשב לגרום לקריסת ההגנה הככלית של ה-Firewall ובכך להשאיר את המערכת פתוחה לתקשורת (וכמובן לפריצה והחדרת תולעים נוספות).

kerio - יש דמיון בינו לבין sygate בפשטות ההגדרות שלהם ובצריכת משאבי המערכת המזערית, גם הוא חסם בהצלחה את נסיונות הפריצה המדומה וגם לו כמובן יש פיקוח על תוכנות והרשאות גישה לאינטרנט.
kerio ידוע בגרימת נזק למערכת ההפעלה, אך בגרסאותיו האחרונות נראה כי חל שיפור. לראשונה לאחר ההתקנה, Windows Xp המשיך לפעול מבלי להיתקל בשגיאות. מומלץ לנסות, במקרה של מסך כחול יש להפעיל את המערכת במצב-בטוח ולהסיר את התוכנה.
www.kerio.com

tiny personal firewall - המוצר הזה לדעתי לא שווה את המחיר שנתנה לו החברה tiny software . שיטת העבודה שלו היא אירגון התוכנות בקבוצות תפקידים. קבוצות windows, קבוצות תוכנות שיתוף, קבוצות מסרים מיידיים ועוד. הדבר מסורבל ולא תמיד ניתן לסווג את התוכנות לקבוצות הקיימות. הוא עבר בהצלחה את מבחני sygate\symantec וגם הוא מפקח על ההרשאות, שיטת העבודה של התוכנה הופכת אותה לתוכנה מאוד חזקה שמגנה על המחשב ביעילות אך המחיר יקר. בנוסף לכך, התוכנה גרמה מספר פעמים לשגיאות רשת ומסכים כחולים.
*החברה Tiny החליטה לפלוש לתחום האנטיוירוס וטענה: "ה-Firewall לא נופל ממתחריו (אך הפעם, לא רק בתחום חומות האש) Norton ו-McAfee".
אני חייב לציין שזוהי שטות, כל המוסיף גורע. התוכנה של Tiny הפכה לסיוט- לא ידידותית בכלל וקשה להגדרה (שעות או אפילו ימים עד להגדרה מוחלטת של התוכנה וגם אז, תזכו להגנה חלקית בלבד).
לא מומלץ.
http://www.tinysoftware.com/home/tiny2?la=EN

Mcafee personal firewall - גם הוא הפתיע לטובה בסדר, באירגון של הדברים. הוא לא מציק למשתמש והממשק שלו היה מאוד ידידותי. עבר את מבחני symantec\sygate בהצלחה. פיקוח ההרשאות כאן הוא שוב החלק הכי חשוב בלעדיו הfirewall לא יועיל. עידכונים יוצאים פעם בשבועיים, החיסרון הוא שצריך להיכנס לאתר האינטרנט כדי להוריד את העידכונים לתוכנה, דבר שלא יעיל בזמן פריצה. Mcafee Personal Firewall PLUS מאפשר מעקב אחרי המחשב שניסה לבצע התקפה על המחשב שלכם, בנוסף אפשר לאסוף מידע על הפורץ (המקום ממנו התבצעה הפריצה). Mcafee מדווח ל-HackerWatch.org על כל ניסיון תקיפה, כך שאם יצטברו כמה תלונות על אותו הגולש הוא יוזהר מלהמשיך בפעילות הלא חוקית.
מומלץ!
www.mcafee.com

-----------------------------------------------------------
בתוכנות האלה, הכל אבל הכל נעוץ בהגדרות נכונות ובסבלנות ללמוד את ההתנהגות שלהן. firewall הוא דבר הכרחי כיום ואין צורך לפחד שהמחשב לא יוכל להתחבר לאינטרנט יותר כי שוב, הכל נעוץ בהגדרות והדבר הכי חשוב עליו מתבססות התוכנות האלה הוא מתן ההרשאות. אז לא לרפרף עליהן אלא להעמיק וזה ישתלם בעתיד.
-------------------------------------------------------------
כדי לבדוק עד כמה ההגנה שלכם טובה אל מול פריצות למחשב אפשר להעביר את המחשב בדיקות פריצה דרך אתרי אינטרנט:

Mcafee

Symantec

sygate

------------------------------------------------------------

ולדירוג:

1. ZoneAlarm
2. Sygate
3. Mcafee Personal Firewall Plus
5. Norton Personal firewall
6. Kerio
7. Tiny Personal firewall
8. Blackice
9. Xp Firewall

saar guttmann
Tech Master
Tech Master

צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח Email
מפרט מחשב
נושא: Re:ביקורת- firewalls
« פורסם ב-03/04/04 03:00 »

איפה דה פאק היית לפני 4 שנים? (כשניסיתי להחליט איזה פיירוול להתקין) בכל מקרה אני כבר החלטתי ללכת על ZonAlarm של ZoneLabs. אני מאוד מרוצה מהותכנה (גירסאת פרו) כמו שכתבת, הגרעין של התוכנה עצמה נמצא בהגדרות של התוכנה. עם התוכנה שלי הרבה מאוד אנשים עושים מהר מהר הכל high ומתפלאים שהאינטרנט לא מיתחבר. (בלי ליפגועicon_smile.gif) תמיד כדאי להוריד כמה מדריכים טובים וליראותאת כל ההגדרות האפשריות של התוכנה.
סער.

Aviran
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-03/04/04 05:10 »

ועוד אחד לסטיקי. beer.gif

פיני
Tech God
Tech God

« פורסם ב-03/04/04 10:59 »

סער, אני יודע למה אתה מתכוון אבל לא מדובר בהגדרת גישת התוכנות לאינטרנט אלא ברמת הfirewall
אם תשים לב יש שם כמה אפשרויות לעלות לרמה הכי גבוהה icon_wink.gif
אצלי הרמה הכי גבוהה של הfirewall לא פגעה בחיבור לאינטרנט ואני מרוצה מהתוכנה והכל על high icon_lol.gif

_BooM_
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-03/04/04 11:25 »

אני דווקא מאוד התאכזבתי מה-ZAP, הוא לא הפסיק לנתק לי את ה-ICQ, זה פשוט הוציא אותי מהכלים!
והוא מתריע יותר מדי, כל פיפס קטן הוא רושם.
אבל חוצמזה הוא היה בסדר. icon_lol.gif

Benor2004
Tech Newbie
Tech Newbie

« פורסם ב-03/04/04 21:45 »

אני מעדיף את Sygate, הוא יותר קל לקינפוג ושימוש מאשר Zone Alarm

פיני
Tech God
Tech God

« פורסם ב-04/04/04 20:14 »

שניהם היו בסדר. sygate באמת יותר קל מבחינת הגדרות.

Benor2004
Tech Newbie
Tech Newbie

« פורסם ב-05/04/04 16:17 »

ZAP עושה בעיות עם מספר אפילקציות כמו Emule.

ZoneAlarm is reported to cause problems with eMule. It is not recommended. Nice and free firewalls are Kerio Personal Firewall and Agnitum Outpost

מקור:

http://www.emule-project.net/home/perl/help.cgi?l=1&rm=show_topic&topic_id=123

qwerty
Tech God
Tech God

« פורסם ב-06/04/04 12:02 »

אני משתמש ב npf ומרוצה מאוד , הבעיה שהוא חלק מהמשאבים , ומאט את האינטרנט , .
היה לי נסיון עם zap ואהבתי אותה מאוד , אבל חזרתי לנורטון.

benny
Tech Fan
Tech Fan

« פורסם ב-08/04/04 20:12 »

שוב כל הכבוד על המדריך המצויין thumbup.gif
אני משתמש ב- SYGATE והא פשוט מעולה.
אין היום אפשרות להיות מחובר לאינטרנט בחיבור מהיר וקבוע ללא פיירוול.
ולכן המדריך הזה הוא חשוב מאוד.
הדבר הכי חשוב הוא כמו שנאמר פה ע"י המדריך ושאר החברים שהגיבו הוא ההגדרות אפשר לנטרל את כל הפעולה של הפיירוול ע"י הגדרות לא נכונות ואפשר לנתק את התקשורת של המחשב בכלל.
חג שמח
ובהצלחה

פיני
Tech God
Tech God

« פורסם ב-10/04/04 15:49 »

אני מפעיל את הfirewall של xp בנוסף לעוד תוכנת firewall .
הfirewall של xp יתחיל להיות יותר שימושי ולא יגרום להרבה בעיות בעידכון של sp2.

TwiStedHell
Tech Master
Tech Master

מפרט מחשב
« פורסם ב-11/04/04 21:05 »

סיקור נחמד,
בלי לפקפק בך לרגע רק רציתי להוסיף שיש גם את הסיקור של אתר Ynet על חומות-אש ו-Anti-viruses, במסגרת מדריך מקיף ומקצועי להגנת המחשב.
TwiStedHell

פיני
Tech God
Tech God

« פורסם ב-11/04/04 23:40 »

חלק מהמידע אינו עדכני ויכול להטעות... (מבחינת תוכנות ההגנה בכתבה "הגן על עצמך") המון תקלות בzone-alarm תוקנו והיא מודיעה על ניסיונות פריצה אם תגדיר לה לעשות זאת. המדריך הזה מעולה ראיתי חלקים ממנו בYnet לא שמתי לב שאיחדו אותו למדריך אחד.

עטלף
Tech Fan
Tech Fan

« פורסם ב-15/04/04 23:20 »

יש לי שאלה - לא הבנתי: יש פיירוול שלא גורם ל low ID באימיול?
כי זה שהוא לא מפריע להשתמש באימיול זה די ברור אבל כשהוא מוריד את מהירות ההורדה לאפס אז זה לא ממש מעודד... (וזה מה שקורה לי עם הפיירוול של הוינדוס)
תודה

Bilbo
Tech Newbie
Tech Newbie

« פורסם ב-16/04/04 11:33 »

מה עם NIS?

הוא מצויין.
כבר שנתיים יש לי אותו ואני מוגן לחלוטין.

הוא לא מפריע במשחקי און-ליין.
והוא לא גורם ל low id.

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא  

עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא

אינדקס פורום טכנו
     אבטחת מידע

ביקורת- firewalls

עבור לפורום:  

תקנון הפורום    שאלות ותשובות